Пятница,
20.07.2018
00:20



Все новости Молдовы
Бельцкие времена
Культура, история
Политика
Происшествия
В мире
ALEGERI
EXTERNE
Приднестровье
Гагаузия
Фотография дня
Гороскоп дня
Кишинев
DIASPORA
PRIMĂRIA
RUȘINEA CAPITALEI DE NORD
ACTUALITATE
CURIOZITĂŢI
POLITICĂ
AI NOŞTRI ÎN LUME
SPORT
SOCIAL
IN MEMORIAM
ECONOMIE
METEO
Гранты, конкурсы и стипендии
JUSTITIE
Экономика
Бельцы
Общество
Права и обязанности

 


КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
РЕКЛАМА




Партнеры

 

 

 

 

 


SPORT  

Astăzi începe Campionatul Mondial de fotbal 2018! Programul meciurilor disputate în perioada 14 iunie - 15 iulie


 

Campionatul Mondial 2018 începe astăzi, 14 iunie, cu partida de deschidere dintre Rusia și Arabia Saudită, și se va încheia pe 15 iulie. În total, 32 de echipe vor lua startul la turneul final și se vor disputa 64 de partide.

15 iunie

Grupa A: Rusia, Uruguay, Egipt, Arabia Saudită
Grupa B: Portugalia, Spania, Iran, Maroc
Grupa C: Franța, Peru, Danemarca, Australia
Grupa D: Argentina, Croația, Islanda, Nigeria
Grupa E: Brazilia, Elveția, Costa Rica, Serbia
Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea Sud
Grupa G: Belgia, Anglia, Tunisia, Panama
Grupa H: Polonia, Columbia, Senegal, Japonia

16 iunie
Grupa C, ora 13:00: Franţa – Australia (Kazan), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 16:00: Argentina – Islanda (Moscova, Spartak), TVR1/ TVR HD
Grupa C, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 22:00: Croaţia – Nigeria (Kalinigrad), TVR1/ TVR HD

17 iunie
Grupa E, ora 15:00: Costa Rica – Serbia (Samara), TVR1/ TVR HD
Grupa F, ora 18:00: Germania – Mexic (Moscova, Lujniki), TVR1/ TVR HD
Grupa E, ora 21:00: Brazilia – Elveţia (Rostov), TVR1/ TVR HD

18 iunie
Grupa F, ora
15:00: Suedia – Coreea de Sud (Novgorod), TVR1/ TVR HD
Grupa G, ora 18:00: Belgia – Panama (Soci), TVR1/ TVR HD
Grupa G, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd), TVR1/ TVR HD

19 iunie
Grupa H, ora 15:00: Polonia – Senegal (Moscova, Spartak), TVR1/ TVR HD
Grupa H, ora 18:00: Columbia – Japonia (Saransk), TVR1/ TVR HD
Grupa A, ora 21:00: Rusia – Egipt (Sankt Petersburg), TVR1/ TVR HD

20 iunie
Grupa B, ora 15:00: Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki), TVR1/ TVR HD
Grupa A, ora 18:00: Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don), TVR1/ TVR HD
Grupa B, ora 21:00: Iran – Spania (Kazan), TVR1/ TVR HD

21 iunie
Grupa C, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg), TVR1/ TVR HD
Grupa C, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00: Argentina – Croaţia (Novgorod), TVR1/ TVR HD

22 iunie
Grupa E, ora 15:00: Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 18:00: Nigeria – Islanda (Volgograd), TVR1/ TVR HD
Grupa E, ora 21:00: Serbia – Elveţia (Kalinigrad), TVR1/ TVR HD

23 iunie
Grupa G, ora 15:00: Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak), TVR1/ TVR HD
Grupa F, ora 18:00: Germania – Suedia (Soci), TVR1/ TVR HD
Grupa F, ora 21:00: Coreea de Sud – Mexic (Rostov), TVR1/ TVR HD

24 iunie
Grupa G, ora 15:00: Anglia – Panama (Novgorod), TVR1/ TVR HD
Grupa H, ora 18:00: Japonia – Senegal (Ekaterinburg), TVR1/ TVR HD
Grupa H, ora 21:00: Polonia – Columbia (Kazan), TVR1/ TVR HD

25 iunie
Grupa A, ora 17:00: Uruguay – Rusia (Samara), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa A, ora 17:00: Arabia Saudită – Egipt (Volgograd), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa B, ora 21:00: Spania – Maroc (Kalinigrad), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa B, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

26 iunie
Grupa C, ora 17:00: Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki), , TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa C, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

27 iunie
Grupa F, ora 17:00: Mexic – Suedia (Ekaterinburg), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa F, ora 17:00: Coreea de Sud – Germania (Kazan), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

28 iunie
Grupa H, , ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa H, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa G, , ora 21:00. Anglia – Belgia (Kalinigrad), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa G, ora 21:00: Panama – Tunisia (Saransk), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

Optimile de finală se vor disputa după următorul program:

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)

1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)

2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:

6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)

7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:
10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala ”mică”:
14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala
15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

https://rtr.md


 

Share |
Класс!

 
 
 







 

 
 

 


Copyright © Газета.MD. Все права защищены.
Rambler's Top100