КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ

Партнеры

SPORT

ZARIA BĂLŢI, LA PRIMA VICTORIE. Echipa a învins Speranţa Nisporeni cu 2-1

Zaria Bălţi a obţinut prima victorie în actuala ediţie a Diviziei Naţionale de fotbal. Echipa din ”Capitala nordului” a învins pe teren pe propriu pe Speranţa Nisporeni, scor 2-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 53 prin Vasile Rusu, iar Mihai Apostol a dublat avantajul bălţenilor în minutul 81.

Speranţa a redus din handicap în minutul 89 prin Maxim Iurcu, care a înscris din penalty.

Într-o altă partidă jucată aseară, Dinamo-Auto Tiraspol a remizat cu Sfântul Gheorghe Suruceni. Partida de la Ternovca s-a terminat fără goluri.

Cu o zi mai devreme, Petrocub Hânceşti a produs surpriza etapei a opta a Diviziei Naţionale, reuşind să învingă chiar campioana Sheriff Tiraspol cu 1-0. Tot sâmbătă, Zimbru a remizat cu Milsami, scor 0-0.

Sheriff rămâne lider în clasament cu 19 puncte, fiind urmată de Milsami, care are cu 5 puncte mai puţin. Petrocub este pe locul trei cu 11 puncte.